ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5828228
*
nr 582 8228
Spegel
Luxus, svartlackad, diameter: 44
Utrop:
300 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 maj 2009
kl 19:05:43
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/5 01:49:04
1
300 kr
11/5 15:31:58
2
550 kr
11/5 18:02:27
1
400 kr
11/5 18:05:43
1
500 kr
11/5 18:06:00
1
600 kr
11/5 18:19:36
1
650 kr
11/5 18:29:36
1
Vinnande bud
11/5 19:00:44
2
650 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: luxus spegel speglar svartlackad
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45
-
5029 Spegel
höjd: 80cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:21
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58
*
Spegel
nr 582 8228
Spegel
Luxus, svartlackad, diameter: 44
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 maj 2009 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
6/5 01:49:04 | 1 | 300 kr |
11/5 15:31:58 | 2 | 550 kr |
11/5 18:02:27 | 1 | 400 kr |
11/5 18:05:43 | 1 | 500 kr |
11/5 18:06:00 | 1 | 600 kr |
11/5 18:19:36 | 1 | 650 kr |
11/5 18:29:36 | 1 | Vinnande bud |
11/5 19:00:44 | 2 | 650 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: luxus spegel speglar svartlackad
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45 -
5029 Spegel
höjd: 80cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:21 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58